Życzenia Wielkanocne

Повідом друга Мапа сайту

Gmina Ludwin

2008-01-02 14:23:21

udwin to gmina typowo turystyczna o ugruntowanej pozycji na mapie turystycznej Lubelszczyzny, a nawet Polski.

[orderlist]
 • Ludwin to gmina typowo turystyczna o ugruntowanej pozycji na mapie turystycznej Lubelszczyzny, a nawet Polski. Każdego roku na teren gminy przyjeżdża rzesza turystów i wczasowiczów, na których oprócz ośrodków wypoczynkowych, pól namiotowych, gościnnych gospodarstw agroturystycznych z domową kuchnią i bogactwem kultury ludowej, czeka ponadto kilka tysiecy indywidualnych domków letniskowych.
 • O uroku tutejszych ziem decydują duże ilości łąk, lasów , torfowisk, a przedewszystkim jezior.Do najpiękniejszych akwenów wodnych - pod względem turystycznym należą jeziora Piaseczno (najczystsze i najgłębsze na Pojezierzu o głębi sięgającej 38m ) i J.Łukcze, J. Rogóźno, J. Bikcze, J. Krzczeń, J. Zagłębocze, J. Brzeziczno, Dratów, , które będąc pochodzenia kresowego wyróżniają się piasczystym dnem i łatwym dostępem do wody. Rogóźno jest dodatkowo miejscowym rajem dla wędkarzy, a jeziora Piaseczno, Łukcze, Zagłębocze są odwiedzane głównie przez amatorów kąpieli i sportów wodnych.
 • Na terenie gminy znajduje się kilka obiektów zabytkowych. W miejscowości Dratów istnieje zabytkowa cerkiew i cmentarz prawosławny. W Kaniwoli znajduje się zespół dworsko-parkowy z pięknym drzewo-stanem" -w parku. Natomiast w Ludwinie do zabytków należy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz.
 • Turystyka na terenie gminy zlokalizowana jest wokół jezior. Obszary te zaliczane są do drugiej kategorii atrakcyjności. Jeziora przyciągają mieszkańców województwa Lubelskiego,
 • nie brakuje tu turystów z innych regionów Polski, a nawet swiata. W sezonie letnim na terenie gminy wypoczywa średnio około 20 000 osób. Istnieja tu ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe a także gospodarstwa agroturystyczne.
 • Duża część turystów wypoczywa indywidualnie we własnych domkach letniskowych położonych nad jeziorami
 • [/orderlist][orderlist]
 • [/orderlist].

  Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

  Geoportal
  Oferty edukacyjne
  Projekty
  Serwis turystyczny
  Wirtualne powiaty

  Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
  Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

  serwisy internetoweserwisy internetowe