Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Gminy powiatu » Gmina Ludwin

O Gminie Ludwin

2017-01-25 12:36:48

Ludwin to gmina typowo turystyczna o ugruntowanej pozycji na mapie turystycznej Lubelszczyzny, a nawet Polski.

Ludwin leży w północnej części powiatu łęczyńskiego stanowiąc bramę na malownicze Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Od najdawniejszych czasów był siedzibą gminy. W 1827 r. w Ludwinie było 20 domów i 145 mieszkańców, obecnie ludność wzrosła do ok 1 tys., a w całej gminie do 5 tys. osób. W miesiącach wakacyjnych, ze względu na wzmożony ruch turystyczny, liczba ta ulega potrojeniu.. Gmina Ludwin zajmuje obszar ponad 12 tysięcy hektarów tworząc w ogólnym zarysie figurę geometryczną o szerokości 7 km i długości 25 km. Na jej terenie znajduje się kilka obiektów zabytkowych. W miejscowości Dratów jest usytuowana zabytkowa cerkiew i cmentarz prawosławny. W Kaniwoli znajduje się zespół dworsko-parkowy ze starym drzewostanem. Natomiast w Ludwinie do zabytków należy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz. O turystycznym charakterze terenu świadczy duża ilość ośrodków wypoczynkowych oraz domków letniskowych rozlokowanych wokół wielu malowniczych jezior. Do najpiękniejszych akwenów możemy zaliczyć Piaseczno, Łukcze, Rogóźno i Zagłębocze, a wędkarze upodobali sobie szczególnie jeziora - Bikcze, Krzczeń i Uściwierz.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków